Zamek do drzwi pokojowych - jaki wybrać?

Zamek w drzwiach pokoju czy łazienki instaluje się w innych celach niż zamek do drzwi zewnętrznych. Jego zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie poczucia prywatności domownikom. Na jakie modele zamków można się zdecydować i na jakie parametry techniczne warto zwrócić uwagę wybierając zamek do drzwi wewnętrznych?

Zamek drzwiowy wewnętrzny – podstawowe informacje

Podstawowym celem instalacji zamka w drzwiach pokojowych oraz drzwiach łazienkowych nie jest, tak jak ma to miejsce w przypadku zamków do drzwi wejściowych, zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ochrony przed włamaniem, a zagwarantowanie prywatności. Z tego powodu decydując się na wybór modelu do instalacji w drzwiach wewnętrznych nie warto uwzględniać wyboru produktów takich jak zamki antywłamaniowe czy zamki wielopunktowe.

Odpowiednio dobrany zamek do drzwi pokojowych zapewnia prywatność, a montuje się go w drzwiach pokoi oraz sypialni w celu ochrony przed niechcianymi gośćmi. Niekiedy można także zainstalować zamek drzwiowy w gabinetach czy domowych biurach, aby chronić ważne i poufne dokumenty przed dostępem osób trzecich. Zamek drzwiowy może również gwarantować ochronę mienia np. w przypadku wynajmowania pokoi.

Zamki do drzwi wewnętrznych – rodzaje

Wybierając zamek do drzwi wewnętrznych należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego rodzajem. Na rynku dostępne są różne rodzaje mechanizmów. Produkty, które warto wziąć pod uwagę, to zamki wpuszczane, zamki nawierzchniowe oraz zamki elektroniczne.

Zamek nawierzchniowy do drzwi pokojowych

Zamek nawierzchniowy jest instalowany na skrzydle drzwi, zaś wszystkie elementy, na które składa się urządzenie są widoczne. Z tego powodu jest to najmniej estetyczne rozwiązanie, choć ma swoje zalety. Zaliczyć do nich można przede wszystkim łatwość montażu, a także możliwość zainstalowania zamka w przypadku bardzo cienkich drzwi. Nie gwarantuje ono jednak wysokiego poziomu ochrony, dlatego rekomendowane jest przede wszystkim wtedy, gdy bezpieczeństwo nie jest celem priorytetowym.

Zamek wpuszczany do drzwi

Zamek wpuszczany montowany jest wewnątrz drzwi. W celu zainstalowania tego rodzaju zamka drzwi muszą mieć odpowiednią grubość. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się znacznie wyższą estetyką wykonania. Wyróżnia się także lepszym poziomem zabezpieczenia, gdyż jest trudniejsze do sforsowania, dlatego jego montaż należy rozważyć w miejscach, które wymagają większego bezpieczeństwa.

Zamek elektroniczny

Nowoczesne technologie pojawiają się w każdej dziedzinie życia, w tym także w zakresie zamków i zabezpieczeń do drzwi pokojowych. Gdy zależy nam na solidnym zabezpieczeniu pomieszczenia przed niechcianymi gośćmi oraz wysokim komforcie użytkowania zamka, warto zastanowić nad wyborem zamka elektronicznego. Umożliwia on otwieranie drzwi za pomocą kodu, karty, linii papilarnych, a nawet aplikacji w smartfonie.

Zamki do drzwi – na co zwrócić uwagę?

Wybór zamka do drzwi wewnętrznych powinien uwzględniać kilka czynników. W pierwszej kolejności należy wybrać rodzaj zamka – czy decydujemy się na montaż zamka wpuszczanego, zamka nawierzchniowego, zamka elektronicznego oraz sposób otwierania zamka – za pomocą klucza tradycyjnego, czytnika kodów, karty czy aplikacji mobilnej w smartfonie. Następnie należy zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak:

  • wymiary – prawidłowo dobrany zamek musi pasować pod względem posiadanego rozmiaru do drzwi,
  • materiał wykonania – warto wybierać zamki, które są wyprodukowane z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych materiałów, dzięki czemu będą one działały w bezproblemowy, bezawaryjny sposób przez lata,
  • grubość i konstrukcja drzwi – wybrany model zamka nie może być zbyt szeroki ani zbyt ciężki, ponieważ może to skutkować zniszczeniem drzwi,
  • estetyka – duże znaczenie ma również dobranie zamka do wyglądu drzwi oraz aranżacji wnętrza,
  • poziom ochrony – zamki drzwiowe posiadają różne klasy bezpieczeństwa, dlatego wybierając urządzenie warto wziąć pod uwagę pożądany przez nas poziom ochrony.

Jakie zamki drzwiowe posiadamy w ofercie?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić zamek do drzwi pokojowych, drzwi łazienkowych czy drzwi domowego gabinetu? Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w tym zakresie, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Jest nim skorzystanie z naszego doradztwa! Dla Twojej wygody możesz nabyć zamek zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i podczas realizacji usługi. Specjaliści pomogą dopasować mechanizm zamkowy do Twoich potrzeb oraz miejsca, w którym ma on zostać zamontowany.

W naszej ofercie znajdują się zamki wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które gwarantują komfort użytkowania przez długie lata. Posiadamy modele w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu każdy z łatwością znajdziesz produkt dopasowany do indywidualnych preferencji, a także akcesoria do zamków drzwiowych, w tym wkładki bębenkowe, blachy zaczepowe czy rozety.

Zajmujemy się nie tylko doborem, lecz również montażem zamków w drzwiach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! Zapraszamy skorzystania z naszej oferty: 600-072-722