Zamki do drzwi przesuwnych - co warto wiedzieć?

Drzwi przesuwne są rozwiązaniem, które sprawdzi się w różnych rodzajach wnętrz. Ich funkcjonalność, oszczędność miejsca i estetyka sprawiają, że są one spotykane zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w prywatnej. Z kolei zamek montowany w tego rodzaju drzwiach ma przede wszystkim za zadanie zapewnić ochronę prywatności w miejscach, które są zamykane za ich pomocą. Co warto wiedzieć na temat wyboru zamka do drzwi przesuwnych?

Zamki do drzwi przesuwnych – do jakich przestrzeni się sprawdzą?

Ze względu na wiele walorów, w tym przede wszystkim możliwość funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni, oszczędność powierzchni oraz możliwość estetycznej aranżacji wnętrza, drzwi przesuwne są instalowane w wielu przestrzeniach. Sprawdzą się one zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i domach, a także biurach, hotelach czy instytucjach użyteczności publicznej. Gdzie najczęściej można spotkać tego rodzaju rozwiązanie?

Niewielkie pomieszczenia – drzwi przesuwne to idealny sposób na funkcjonalne rozplanowanie małych przestrzeni. Umożliwiają one odgrodzenie różnych pomieszczeń np. łazienki, kuchni czy sypialni, jednocześnie nie zabierając przy tym dużej ilości miejsca. Instalacja drzwi przesuwnych pozwala na zamknięcie pomieszczenia i zachowanie prywatności.

Przejścia oraz korytarze – kolejne miejsce, w którym każdy kawałek przestrzeni może mieć znaczenie, dlatego drzwi przesuwne sprawdzą się w niej doskonale. Często nie ma w nich opcji zamontowania tradycyjnych drzwi, ponieważ mogą one utrudniać poruszanie się. Instalacja drzwi przesuwnych pozwala na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu bez przeszkód.

Pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych – tradycyjne drzwi mogą stanowić spore utrudnienie w poruszaniu się po danej przestrzeni przez osoby niepełnosprawne. Drzwi przesuwne umożliwiają swobodę pod tym względem oraz gwarantują większą niezależność.

Szafki i zabudowy wnękowe – klasycznym rozwiązaniem wykorzystania drzwi przesuwnych są zabudowy wnękowe.

Wnętrza w nowoczesnym stylu – montaż drzwi przesuwnych znakomicie pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji wnętrz.

Zamek do drzwi przesuwnych – jak wybrać?

Ze względu na charakterystyczną konstrukcję drzwi przesuwnych, w których skrzydło przesuwa się wzdłuż prowadnic zamiast otwierać się na boki, zamki do drzwi przesuwnych muszą być wykonane w inny sposób. Wybierając urządzenie, które ma zapewnić prywatność w pomieszczeniach zamykanych na tego rodzaju drzwi, trzeba upewnić się, że zamek jest dedykowany do montażu w drzwiach przesuwnych. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

Przeznaczenie i miejsce instalacji – zamek musi być dopasowany do konkretnego rodzaju drzwi, w których ma być zamontowany. Inny rodzaj zamka powinien być wybrany do drewnianych szaf przesuwnych, a inny do drzwi przesuwnych wykonanych ze szkła.

Jakość wykonania – tak jak od każdego innego zamka, tak i od mechanizmu zamkowego montowanego w drzwiach przesuwnych oczekuje się bezawaryjnej, niezawodnej pracy przez długie lata. Z tego powodu powinien on charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Dobrze jest sprawdzić, z jakich materiałów mechanizm został wyprodukowany. Dobrej klasy urządzenie to pewność trwałości, odporności na uszkodzenia mechaniczne, bezproblemowego działania.

Estetyka – zamek do drzwi przesuwnych musi również komponować się wizualnie z danym wnętrzem oraz drzwiami. Na rynku dostępne są produkty w różnych kolorach, takich jak złoty, srebrny, platyna czy chrom, a także o różnym wzornictwie np. w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym.

Zamki do drzwi przesuwnych – gdzie kupić?

Zamek do drzwi przesuwnych z łatwością można zakupić przez Internet, jednak często związane jest z tym ryzyko popełnienia błędu i niedopasowania urządzenia do danego miejsca montażu. Z pomocą przychodzi nasze Pogotowie zamkowe Łódź. Oferujemy możliwość zakupu zamków w naszym sklepie stacjonarnym, jak i nabycia mechanizmu bezpośrednio u naszego ślusarza w trakcie realizacji usługi montażu zamka. Pozwala to idealnie dopasować model do oczekiwań klienta oraz konkretnych drzwi, w których ma on zostać zamontowany.

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów, w tym m.in. zamki do drzwi przesuwnych. Każdy produkt, który posiadamy w asortymencie, charakteryzuje się funkcjonalnością, wytrzymałością oraz niezawodnością. Proponowane przez nas zamki do drzwi przesuwnych nie zacinają się podczas otwierania i zamykania i są wygodne w użytkowaniu.

Komu zlecić instalację zamka w drzwiach przesuwnych?

Montaż zamka w drzwiach przesuwnych wymaga precyzji, wiedzy, umiejętności i odpowiednich narzędzi. Ze względu na brak doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu nie jest to zadanie dla każdego. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy przeprowadzą instalację urządzenia zgodnie z wszystkimi wymaganiami. Doskonale wykwalifikowanych ślusarzy, przygotowanych do wykonywania tego typu zleceń, znaleźć można w Pogotowiu zamkowym Łódź. Powierzając nam realizację usługi zyskujesz gwarancję prawidłowego zamontowania zamka oraz jego bezproblemowego działania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas: 600-072-722