Jak wykonać montaż zamków nawierzchniowych

Doświadczenie ślusarzy z Łodzi w pracy z zamkami nawierzchniowymi

Specjaliści z Pogotowia zamkowego w Łodzi każdego dnia wykonują wiele usług ślusarskich związanych z zabezpieczeniem domów, firm i innych lokali. Montaż i wymiana zamków w drzwiach wejściowych są więc na porządku dziennym w naszym grafiku. Radzimy sobie zarówno w podstawowych w przypadkach, jak i w pracy z bardzo skomplikowanymi mechanizmami, na przykład nowoczesnymi zamkami elektronicznymi lub antywłamaniowymi. Nasi ślusarze posiadają także biegłość w pracy z różnymi rodzajami zamków do drzwi – nawierzchniowe, wpuszczane oraz inne typy nie stanowią dla nas żadnej tajemnicy.

Pomoc specjalistów Pogotowia ślusarskiego w montażu zamków nawierzchniowych

Obok realizacji fachowych usług ślusarskich w Łodzi oferujemy także niezwykle cenioną przez klientów Pogotowia zamkowego pomoc – przy wyborze odpowiednich zamków do drzwi, realizację zadań z nimi związanych oraz przy innych sprawach. Osoby, które myślą o samodzielnym montażu zamków nawierzchniowych w domu, mogą więc skorzystać z poniższej instrukcji, która krok po kroku przedstawia, jakie działania należy podjąć, aby już wkrótce cieszyć się nowym zabezpieczeniem. Ważnym punktem do wzięcia pod uwagę jeszcze na samym początku jest sam wybór odpowiedniego zamka nawierzchniowego. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że drzwi wejściowe mogą otwierać się w różnych kierunkach – na prawo lub lewo. Wyznacznik ten powinien być podstawowym kryterium wyboru tego typu zamka do drzwi, chociaż na rynku są też dostępne modele o uniwersalnym przeznaczeniu. Po właściwym doborze czas zabrać się za pracę przy montażu zamka nawierzchniowego.

Przepis na wykonanie montażu zamków nawierzchniowych w samodzielny sposób

Wykonaj te 10 kroków montażu zamków nawierzchniowych, aby zyskać nowe zabezpieczenie w swoich drzwiach wejściowych. W razie potrzeby nasi ślusarze pozostają do dyspozycji 7 dni w tygodniu, mogąc zrealizować tę usługę ślusarską w dowolnym momencie.

 

  1. Na początku przygotuj szablon – do niektórych zamków nawierzchniowych producenci dodają już gotowe szablony, ale jeśli takim nie dysponujesz, to wystarczy odrysować zamek od strony jego przykręcenia i następnie wyciąć właściwe otwory.

 

  1. Pamiętaj o tym, aby zabezpieczenie umieścić blisko krawędzi skrzydła drzwi wejściowych. Przy użyciu wspomnianego wcześniej szablonu zaznacz miejsce wiercenia na wewnętrznej stronie skrzydła.

 

  1. Teraz przychodzi czas do wyboru odpowiednio dopasowanego wiertła oraz wywiercenia otworów, które powinny mieć wcześniej wyliczoną głębokość.

 

  1. Niewielkie wiertło przyda się do nawiercenia środka otworu na wkładkę cylindryczną.

 

  1. W dalszym kroku wytnij w skrzydle drzwi otwór od wewnątrz, wykorzystując do tego otwornicę oraz wiertło pilotujące. Otwór ten należy dowiercić na wylot również od zewnątrz.

 

  1. Przykręcić płytę we wnętrzu skrzydła drzwi i włóż wkładkę cylindryczną, którą należy zamocować śrubami. Może się zdarzyć, że niezbędne będzie wywiercenie otworów na płytkę maskującą.

 

  1. Następnie trzeba otworzyć rygiel i przymknąć drzwi, oraz oszacować, w którym miejscu należy zamontować zaczepy rygla. Nie może być on ani zbyt daleko, ani też zbyt blisko (rygiel powinien pewnie się trzymać).

 

  1. Za pomocą specjalnych stalowych płytek, dodawanych często przez producentów wkładek i zamków, można łatwo wyregulować ewentualny problem z zahaczeniem rygla o krawędź naczepu.

 

  1. Jeśli w tym momencie wszystko optymalnie jest dopasowane, to można wywiercić otwory na zaczep w ościeżnicy, i przykręcić go.

 

  1. W finalnym etapie załóż obudowę oraz pokrętło. W tym momencie można sobie pogratulować i uznać, że montaż zamka nawierzchniowego jest zakończony.

Pomoc Pogotowia ślusarskiego w montażu zamków nawierzchniowych w Łodzi

Jeśli w którymś z powyższych punktów miałbyś problem lub może nie masz czasu, by samodzielnie zająć się z montażem zamka nawierzchniowego, warto zlecić tę usługę ślusarską fachowcom z doświadczeniem.  Nasi ślusarze są do pełnej dyspozycji wszystkich klientów, czekając na kontakt aż 7 dni w tygodniu: 600-072-722