Zamek do drzwi zewnętrznych - jaki wybrać?

Zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony danego lokum to podstawowe zadanie zamka montowanego w drzwiach zewnętrznych. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiedni model urządzenia. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie aspekty mają znaczenie podczas doboru odpowiedniego rodzaju i modelu zamka, aby zapewnić sobie najlepszą ochronę we własnym domu, mieszkaniu czy firmie.

Zamki drzwiowe – jakie są ich rodzaje?

Zamki do drzwi różnią się pomiędzy sobą sposobem montażu, otwierania i zamykania oraz poziomem ochrony, jaki zapewniają, a także estetyką. Na rynku dostępne są zamki takie jak:

Zamki nawierzchniowe – zamek nawierzchniowy jest instalowany na zewnętrznej stronie drzwi. Ze względu na dość łatwy sposób jego sforsowania nie zapewnia on wysokiego poziomu ochrony. Z tego powodu montowany jest przede wszystkim jako dodatkowe zabezpieczenie bądź w pomieszczeniach, które nie muszą być mocno chronione.

Zamki wpuszczane – zamek wpuszczany jest instalowany wewnątrz drzwi, a jego mechanizm nie jest widoczny. Na zewnątrz drzwi znajduje się tylko klamka oraz rozetka, do której wkładany jest klucz. Tego rodzaju zamek gwarantuje lepsze zabezpieczenie niż zamek nawierzchniowy, a także jest bardziej estetyczny.

Zamki wielopunktowe – zamek wielopunktowy jest rodzajem zamka wpuszczanego posiadającym wiele punktów ryglowania. Idealnie sprawdza się on w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Zamki elektroniczne – tego typu zamki kojarzą się przede wszystkim z firmami, hotelami, instytucjami czy lokalami użytkowymi, jednak coraz częściej montowane są one także w prywatnych domach i mieszkaniach. Jest to efekt wielu zalet, jakie wiążą się z instalacją zamków elektronicznych. Zapewniają on bowiem wygodę użytkowania wynikającą z bezkluczykowego dostępu, możliwość zdalnego zarządzania i nadawania możliwości dostępu, opcję monitoringu otwierania i zamykania drzwi. Jest to sposób, na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a także nowoczesnego designu.

Na co zwrócić uwagę wybierając zamek do drzwi zewnętrznych?

Wybór zamka do drzwi zależy od osobistych preferencji, budżetu oraz oczekiwanych funkcji i poziomu ochrony. Decyzja o konkretnym modelu urządzenia powinna uwzględniać jednak nie tylko jego rodzaj, lecz także inne aspekty, w tym:

Klasę zamka i posiadane certyfikaty bezpieczeństwa – aby zamek skutecznie chronił dom przed ewentualnymi próbami włamania, warto skupić się na produktach posiadających odpowiednie certyfikaty i spełniających wymagane normy bezpieczeństwa. Im lepszej klasy zamek, tym trudniejsze jest jego sforsowanie przez włamywaczy.

Materiał wykonania – istotnym elementem jest również materiał, z jakiego wykonany jest zamek. Najlepiej wybrać model wykonany z trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, takich jak stal nierdzewna czy aluminium, co pozwoli zapewnić długotrwałą ochronę przed uszkodzeniami i awariami.

Dopasowanie do drzwi – należy upewnić się, że wybrany model zamka jest kompatybilny z rodzajem i typem drzwi, które będą w niego wyposażone. Musi być również odpowiednio dobrany pod kątem posiadanego rozmiaru.

Wygląd – ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem, jest estetyka zamka. Powinien on dobrze komponować się z architekturą domu, stylem drzwi i pasować do wyposażenia wnętrza.

Przed podjęciem decyzji o wyborze zamka do drzwi należy dokładnie przeanalizować powyższe czynniki i wybrać takie urządzenie, które najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Warto także skorzystać z pomocy profesjonalisty, który pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Możesz na nią liczyć ze strony ślusarzy z Pogotowia zamkowego Łódź!

Prawidłowy dobór i montaż zamków – zaufaj specjalistom!

Zamek w drzwiach wejściowych ma za zadanie chronić przed nieupoważnionym dostępem osób trzecich, włamaniem, niechcianymi gośćmi. Wysoki poziom bezpieczeństwa zamka to jednak nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Bardzo ważne jest także, aby zamek był komfortowy w użytkowaniu, nie sprawiał problemów z otwieraniem i zamykaniem, działał bezawaryjnie, był wytrzymały i trwały. Powinien także pasować do danych drzwi. Nie wiesz, jaki zamek wybrać? Zwróć się do Pogotowia zamkowego Łódź!

Nasi specjaliści pomogą w wyborze najlepszego urządzenia, zarówno do drzwi wejściowych wykonanych z różnych materiałów (szkło, drewno, PCV czy aluminium), jak ido drzwi wewnętrznych, drzwi przesuwnych, drzwi profilowych, drzwi łazienkowych, drzwi pokojowych. Oferujemy także możliwość dopasowania samej wkładki bębenkowej do zamka. Rozwiązania dostosowujemy zawsze do indywidualnych potrzeb klientów oraz miejsca, w którym urządzenie ma zostać zamontowane. Zamek możesz nabyć zarówno w naszym sklepie stacjonarnym, jak i podczas realizacji usługi ślusarskiej, co pozwala znacznie zaoszczędzić cenny czas.

Decydując się na współpracę z Pogotowiem zamkowym Łódź zyskasz nie tylko prawidłowo dobrany zamek, lecz także odpowiednio zainstalowane urządzenie, które będzie działać bezawaryjnie i sprawnie przez lata. Dowiedz się więcej o montażu zamków – zadzwoń pod numer telefonu: 600-072-722