Wkładka do drzwi Dierre MIA

Wkładka do drzwi Dierre MIA to popularny rodzaj wkładki stosowany w zamkach produkowanych przez firmę Dierre, która jest znana z wysokiej jakości produktów zabezpieczających drzwi wejściowe. Czym charakteryzuje się to urządzenie i czy warto zdecydować się na jego montaż?

Wkładka do drzwi Dierre MIA – zalety produktu

Firma Dierre znana jest z dobrej jakości zamków do drzwi wejściowych i wewnętrznych. Jednym z produktów znajdujących się w ich ofercie jest innowacyjna wkładka do zamków antywłamaniowych MIA BLO, którą cechuje wykonanie z solidnych, wytrzymałych materiałów. Wyróżnia ją także funkcjonalność, gdyż pasuje do wielu rodzajów drzwi, zarówno do jedno, jak i dwu systemowych. Znajdzie ona zastosowanie w drzwiach Dierre. Zabezpieczyć nią można modele drzwi DIERRE AT3, AT3 DB, ASSO3, AT3 cylindro, AT3 DB cylindro, ASSO3 cylindro, AT4, AT4 DB, ASSO 5.

Montaż wkładki MIA w drzwiach sprawia, że w razie zgubienia klucza nie trzeba od razu wymieniać całego zamka głównego ATRA, a jedynie wymienić samą wkładkę z nowym kompletem kluczy. Tego rodzaju prace można wykonać samodzielnie za pomocą śrubokrętu krzyżakowego, a cała czynność zajmie mniej więcej 5 minut.

Jak wymienić wkładkę MIA BLO?

W celu wymiany wkładki MIA BLO należy wykonać kilka prostych czynności. Cały proces przebiega następująco:

  1. Zdejmij zaślepkę znajdującą się poniżej klamki.
  2. Umieścić klucz w otworze zamka i przekręć dwa razy w prawo, w efekcie czego całość wkładki będzie widoczna.
  3. Wyjmij klucz z zamka.
  4. Zaczep plastikowy chwytak na wkładce znajdującej się w drzwiach, a następnie odkręć mocujące śrubki za pomocą płaskiego śrubokręta.
  5. Wyjmij wkładkę z zamka.
  6. Umieść nową wkładkę MIA BLO w chwytaku tak samo, jak była wyjmowana i zamontuj ją w miejsce poprzedniej, a następnie przykręć śrubki.
  7. Włóż nowy klucz i przekręć dwa razy w lewo.
  8. Załóż zaślepkę na miejsce.

Czy trzeba wymieniać wkładkę MIA, gdy nie zgubiliśmy kluczy?

Podobnie jak każde inne urządzenie, tak i wkładka MIA z upływem czasu może ulec zużyciu. Stanowi to efekt jej częstej eksploatacji, na skutek czego dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, które mogą powodować problemy z działaniem zamka – jego otwieraniem oraz zamykaniem. Z tego powodu warto wymienić wkładkę nie tylko wtedy, gdy zgubimy klucze. Producent zaleca wymianę wkładki co około 5 lat. W ten sposób zyskuje się gwarancję pełnego bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania mechanizmu.

Rekomendowany jest także serwis zamka Dierre, który przeprowadzany regularnie przez specjalistów pozwoli na szybkie wykrycie problemów z urządzeniem, postawienie diagnozy, a następnie naprawienie uszkodzonych elementów. To gwarancja, że awaria zamka w drzwiach pozostanie jedynie nieprzyjemną wizją, a nie rzeczywistością, która nas którego dnia spotka. Kogo zatrudnić do wykonania konserwacji zamka Dierre? Specjalistami od tego rodzaju prac jest firma Pogotowie zamkowe Łódź, która od lat świadczy usługi ślusarskie na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej: 600-072-722

Problem z zamkiem lub wkładką Dierrre MIA?

Choć zamki Dierre cieszą się dużą popularnością, to producent stracił nieco na wiarygodności ze względu na szereg “białych włamań“, do których dochodziło właśnie w przypadku zamków tego producenta. Jeśli obawiasz się, że zamek zamontowany w Twoich drzwiach nie gwarantuje odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa lub mechanizm zaczyna odmawiać posłuszeństwa, pojawiają się trudności z jego otwieraniem i zamykaniem bądź potrzebujesz lepszego zabezpieczenia drzwi wejściowych – skontaktuj się z naszym Pogotowiem zamkowym: 600-072-722

Jesteśmy zespołem profesjonalnych ślusarzy z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się montażem, wymianą i naprawą zamków, a także awaryjnym otwieraniem drzwi. Doskonale znamy się na naszej pracy, a jednocześnie stale podnosimy kompetencje naszych specjalistów. Współpraca z nami to gwarancja pomocy w każdym zakresie związanym z zamkami, przez 7 dni w tygodniu w godzinach 06:00-24:00. Zapraszamy do kontaktu!