Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Otwarcie samochodu bez kluczyka może być konieczne w sytuacji, gdy zostanie on zgubiony, zablokowany wewnątrz pojazdu lub gdy przestanie działać. W każdym z tych przypadków otwarcie auta staje się niemal niemożliwe! Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobu na to, aby otworzyć zatrzaśnięte drzwi samochodu. W jaki sposób poradzić sobie z awaryjnym otwieraniem pojazdu?

Kiedy nie ma możliwości dostania się do własnego auta?

Kierowcom przytrafiają się różne sytuacje związane z posiadanym przez nich pojazdem. Jednym z przypadków, który nagminnie dotyka kierowców, jest zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz własnego samochodu, co sprawia, że nie da się otworzyć drzwi auta. Czasem zdarza się również, że kluczyki zostaną zgubione bądź przestaną działać. Może również dojść do uszkodzenia mechanizmu zamkowego. W każdej z tych sytuacji otwieranie drzwi samochodu bez kluczyka staje się niezbędne, aby umożliwić dostęp do pojazdu i odzyskanie kontroli nad sytuacją. Istnieje kilka metod, które można zastosować w celu otwarcia drzwi samochodu bez kluczyka, ale ważne jest, aby działać ostrożnie. Nieumiejętne działania mające na celu dostanie się do zablokowanego auta mogą powodować problemy z zamkiem i drzwiami samochodu, zarysowania lub zgniecenia karoserii, które są kosztowne w naprawie.

Jak otworzyć auto bez kluczyka – samodzielne rozwiązania

Uszkodzone, zgubione czy zatrzaśnięte kluczyki w aucie, a także awaria mechanizmu zamkowego w pojeździe to powody, które uniemożliwiają otworzenie samochodu w prosty sposób. W takich sytuacjach nie ma jednak sensu stosować metod siłowych czy ciągnąć za klamkę drzwi, ponieważ forsowanie zamka może spowodować jedynie więcej szkody niż pożytku. Zatem jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Pierwszą, a zarazem najskuteczniejszą metodą, jest skorzystanie z kluczyka zapasowego. Posiadając do nich dostęp można bezproblemowo otworzyć auto. Muszą zostać jednak spełnione dwie przesłanki – właściciel samochodu musi posiadać dodatkowy egzemplarz kluczyków, a także znajdować się w bliskiej odległości od domu (aby móc po nie podejść/podjechać lub bliska osoba mogła je dowieźć).

Jeśli kierowca nie ma możliwości użycia kopii zapasowej kluczyków, pojawić się mogą pomysły innych rozwiązań. Są to min. zastosowanie różnych narzędzi do awaryjnego otwierania zamków w pojazdach, takich jak haczyki, kliny, dźwignie, pręty oraz poduszki. Ich użycie wymaga jednak ogromnej precyzji i polega na podważeniu drzwi, a następnie poprzez szczelinę otworzenie zamka. Należy również pamiętać, że w niektórych modelach aut zastosowane jest podwójne ryglowanie, które uniemożliwia tego rodzaju działania. Co więcej, nieumiejętne próby samodzielnego wykonania awaryjnego otwierania zamków samochodowych mogą prowadzić do ich uszkodzenia oraz zarysowania czy nawet wgniecenia karoserii.

Ostatnim sposobem, który warto zarezerwować wyłącznie na sytuacje awaryjne, jest wybicie szyby. Najlepiej wybrać szybę w drzwiach pasażera, ponieważ uniknie się tym samym kawałków szkła po stronie kierowcy. Warto także wiedzieć, że rozwiązanie to jest jedynie opcją ostateczną, do wykorzystania w sytuacjach zagrożenia osoby znajdującej się w pojeździe lub gdy żadna inna metoda nie zda egzaminu.

Profesjonalne metody awaryjnego otwierania samochodów

Samodzielne metody otwierania zablokowanego samochodu mogą powodować kosztowne w naprawie usterki, dlatego zdecydowanie lepiej jest skontaktować się z profesjonalnym ślusarzem, który w swojej ofercie posiada usługę awaryjnego otwierania aut. Polega ona na zastosowaniu profesjonalnych narzędzi, które umożliwiają podważenie drzwi samochodu i ich otworzenie w całkowicie bezpieczny sposób. Wprawne działanie ekspertów z branży ślusarskiej to gwarancja, że drzwi pojazdu zostaną otworzone, a po interwencji specjalisty nie pozostaną najmniejsze ślady w postaci wgnieceń czy zarysowań.

Pogotowie zamkowe – pomoc dostępna natychmiast

Potrzebujesz niezwłocznie skorzystać z usługi otwierania samochodu? To zadanie dla Pogotowia zamkowego Łódź! Nasza firma specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu pojazdów. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, a nasi ślusarze posiadają niezbędne umiejętności i doświadczenie. Poradzą sobie z wykonaniem usługi niezależnie od modelu auta, który mają otworzyć i systemu zabezpieczenia, w jaki jest wyposażony.

Nasze Pogotowie zamkowe działa przez 7 dni w tygodniu, w tym także w niedziele oraz dni świąteczne, od wczesnych godzin porannych po późne godziny nocne. W sytuacjach awaryjnych docieramy do klientów tak szybko, jak to tylko możliwe. Wiemy, że na usługi ślusarskie często nie ma możliwości długo czekać, dlatego oferujemy natychmiastową pomoc.

Sprawne, bezpieczne i w pełni profesjonalne awaryjne otwieranie samochodów – zadzwoń do nas: 600-072-722