Białe włamania w Łodzi i innych miastach

Problemem, z którym spotka się wielu mieszkańców Łodzi oraz innych miast w Polsce, w tym przede wszystkim właścicieli mieszkań na dużych osiedlach, są białe włamania. Terminem tym określa się włamania, w których sprawcy dostają się do danego lokalu bez najmniejszych śladów ich ingerencji. W jaki sposób jest to możliwe? I czy istnieje szansa na to, aby uchronić się przed białym włamaniem?

Białe włamanie – jak dochodzi do zdarzenia?

Mieszkańcy Łodzi oraz innych miast w Polsce, w szczególności wybierający sobie za miejsce do życia mieszkania na nowych, dużych osiedlach, często stykają się z pojęciem białych włamań. W ich efekcie złodzieje potrafią skraść majątek o łącznej wartości nawet kilkuset tysięcy złotych! Dlaczego dochodzi do tego rodzaju zdarzeń?

Przede wszystkim warto wiedzieć, na czym polega białe włamanie. Otóż jest to sytuacja, w której osoby nieuprawnione otwierają zamek w drzwiach mieszkania, domu lub jakiegokolwiek innego obiektu w taki sposób, aby po swoich działaniach nie pozostawić najmniejszych śladów. Nie ma zatem żadnych oznak kradzieży oprócz wartościowych rzeczy materialnych i pieniędzy, które znikają z miejsca zdarzenia.

Efektem białych włamań jest jednak nie tylko utrata sporej części posiadanego majątku. Policjanci w wielu przypadkach mają problem ze sklasyfikowaniem zdarzenia i znalezieniem dowodów, że w ogóle doszło do wtargnięcia przez włamywaczy do danego mieszkania. W takich przypadkach złodzieje nie pozostawiają bowiem żadnych oznak własnej ingerencji. To jednak nie wszystko! Brak uznania za włamanie oznacza bowiem dla ofiar zdarzenia bardzo duży problem z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela. Wiele firm ubezpieczających uznaje bowiem, że skoro nie ma śladów włamania, to de facto do niego nie doszło.

W kwestii białych włamań warto wiedzieć, że złodzieje przed podjęciem przez siebie działań dokładnie rozpoznają teren. Często wybierają oni mieszkania, w których drzwiach zamontowane są tanie, słabej jakości zamki lub wkładki do zamków. Ich otworzenie możliwe jest poprzez zastosowanie innego klucza (przeczytaj również: Jak otworzyć zamek innym kluczem?) lub wytrychu. To najłatwiejszy sposób na sforsowanie zamka, który dodatkowo zazwyczaj nie pozostawia tropów, nie wymaga rozwiercania zamka, jest cichy i nie przyciąga uwagi sąsiadów, dlatego włamywacze stosują go dość często.

Zamki na klucz piórowy – najprostsze do sforsowania

Białe włamania w Łodzi, a także w innym miejscach w Polsce, to problem, który często dotyka właścicieli mieszkań na nowo powstałych osiedlach. Wynika to z faktu wyboru przez deweloperów je budujących najtańszych rozwiązań, które zazwyczaj nie są najskuteczniejszymi pod względem zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom. Włamywacze doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego często wybierają właśnie takie miejsca, aby dokonać kradzieży.

Do wielu białych włamań doszło w mieszkaniach i domach, które zabezpieczane były w zamki i wkładki Dierre na klucz piórowy. Znany z wysokiej jakości zamków producent wprowadził tego rodzaju rozwiązanie do swojej oferty, a klienci chętnie po nie sięgali ze względu na niskie koszty zakupu urządzenia, wygodę użytkowania oraz renomę marki. Niestety, okazało się, że zamek nie działa tak, jak powinien, a także stanowi łatwy cel dla złodziei, którzy otwierali go za pomocą innego klucza bądź wytrychu. Jeśli zatem w swoim mieszkaniu lub domu posiadasz zamki do drzwi Dierre i chcesz dowiedzieć się, czy stanowią one odpowiednie zabezpieczenie Twojego lokum, skontaktuj się ze specjalistą z naszego Pogotowia zamkowego. W ramach usługi, jaką jest serwis zamków jeden z naszych doświadczonych ślusarzy przyjedzie i dokona dokładnej oceny urządzenia, w tym poziomu zabezpieczenia, jaki ono zapewnia. W razie wystąpienia wskazań może on również od ręki zrealizować wymianę zamka na nowy, dobierając odpowiednie urządzenie do drzwi oraz indywidualnych preferencji klienta. Zadzwoń i zamów usługę: 600-072-722

Jak uchronić się przed białym włamaniem?

Żadne włamanie, niezależnie od tego, czy pozostają po nim ślady czy też nie, nie jest przyjemnym zdarzeniem. Każdorazowo generuje ono sporo nerwów i stresu. Aby się przed nimi uchronić, warto zainwestować w rozwiązania, które utrudnią złodziejom dostanie się do naszego domu, mieszkania, firmy. W tym celu warto zgłosić się do naszego Pogotowia zamkowego. Wezwany do wykonania zlecenia ślusarz nie tylko oceni stan zamka oraz poziom ochrony, jaki zapewnia urządzenie, lecz także zajmie się jego naprawą lub wymianą na nowy. Pomoże także dobrać optymalne rozwiązanie do potrzeb oraz miejsca montażu, w tym rodzaju i grubości drzwi. Montaż zamka przeprowadzi w sprawny, bezpieczny i bezinwazyjny sposób.

Z naszych usług skorzystać można od wczesnych, porannych godzin po późne godziny wieczorne, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu masz możliwość wygodnego umówienia wizyty ślusarza niezależnie od Twojego trybu pracy. Oprócz naprawy, serwisu, montażu i wymiany zamków zajmujemy się także awaryjnym otwieraniem mieszkań oraz awaryjnym otwieraniem samochodów.

Zapoznaj się z pełną ofertą naszego Pogotowia ślusarskiego – zadzwoń do nas: 600-072-722