Jak otworzyć zamek innym kluczem?

Podstawowym zadaniem zamka w drzwiach jest zapewnienie ochrony mieszkania, domu, biura bądź innego pomieszczenia czy obiektu przed włamaniem. Z tego powodu panuje powszechne przekonanie, że otworzenie mechanizmu zamkowego za pomocą innego klucza nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego! W przypadku gorszej jakości zamków włamywacze doskonale radzą sobie z jego sforsowaniem. Posiadają wiedzę o tym, jak otworzyć zamek innym kluczem oraz uniwersalne klucze, które to umożliwiają. Na czym polega ta metoda i jak się uchronić przed nieprawnymi działaniami złodziei?

Otwieranie zamka innym kluczem – czy to możliwe?

Główną funkcją zamka w drzwiach jest zapewnienie ochrony przed otwarciem drzwi i dostaniem się niepowołanych osób do mieszkania, domu czy firmy. Do drzwi wejściowych właściciel bądź uprawniony użytkownik posiadają klucz, za którego pomocą mogą otworzyć zamek w drzwiach. Jednakże brak klucza często nie stanowi żadnej przeszkody dla włamywaczy, którzy znają wiele metod na otworzenie drzwi bez jego zastosowania. Jedną z nich jest włamanie za pomocą innego klucza, które jest powszechnie stosowane przez złodziei poszukujących tanich, niskiej jakości zamków lub wkładek zamontowanych w drzwiach wejściowych. Kiepskiej jakości zabezpieczenia kuszą włamywaczy, którzy chcą znaleźć sposób na proste, niewymagające dużego wysiłku z ich strony sforsowanie zamka. Jeśli zatem chcesz odpowiednio zabezpieczyć swoje lokum przed tego rodzaju sytuacjami, zadbaj o wybór zamka do drzwi, który będzie charakteryzował się dobrą jakością, posiadał wysoką klasę bezpieczeństwa oraz będzie przetestowany pod względem rozwiercania oraz innych metod jego forsowania.

Bumping key – na czym polega?

Bumping key to metoda otwierania zamków przy zastosowaniu innych kluczy. Oznacza to, że złodziej nie musi posiadać właściwych kluczy, aby otworzyć zamek. W praktyce po takim działaniu często nie pozostają najmniejsze ślady ingerencji i włamania. W jaki sposób nieuprawniona osoba może dostać się do danego pomieszczenia?

W przypadku otwierania zamka innym kluczem włamywacze stosują specjalistyczne klucze o uniwersalnym zastosowaniu, które pasują wielkością do otworu zamka. Na włamanie tego typu narażone są przede wszystkim niskiej jakości wkładki i zamki do drzwi, które można otworzyć w szybki i bezproblemowy sposób właśnie za pomocą innego, nieprzeznaczonego do nich klucza.

Okradzione w efekcie włamania poprzez zastosowanie innego klucza osoby ponoszą nie tylko straty materialne i finansowe. Z tego rodzaju zdarzeniem wiąże się bowiem dużo nerwów i stresu, które dodatkowo może byś nasilone przez brak możliwości ubiegania się o odszkodowanie. Brak śladów włamania to zarówno utrudnienie dla policji, jak i często nieuznanie wydarzenia jako kradzieży przez ubezpieczyciela.

Wśród klientów Pogotowia zamkowego Łódź, którzy decydują się na skorzystanie z usługi wymiany zamków w drzwiach, znaleźć można sporo osób, które padły ofiarą włamania do drzwi przy zastosowaniu innego klucza do zamka. Jest to tzw. białe włamanie, po którym często nie pozostają żadne ślady ingerencji złodziei. Warto jednocześnie wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków ma ono miejsce tam, gdzie w drzwiach zamontowane były tanie, słabej jakości zamki lub wkładki do drzwi. Z tego powodu doświadczeni ślusarze z naszego Pogotowia ślusarskiego zawsze proponują klientom wybór dobrej klasy zamka, który będzie odporny na różne sposoby jego sforsowania.

Otwieranie zamka innym kluczem – jak uniknąć włamania?

Aby uniknąć każdego rodzaju włamania, w tym włamania za pomocą innego klucza, warto unikać montażu tanich wkładek i zamków w drzwiach. Jeśli chcesz poprawić poziom bezpieczeństwa w swoim domu bądź firmie, postaw na wymianę zamka na lepszej klasy, gwarantujący wyższy poziom zabezpieczenia.

Zamawiając usługę wymiany zamka w naszym Pogotowiu zamkowym Łódź zyskujesz pomoc w doborze zamka do drzwi zarówno pod względem wielkości, jak oczekiwanego poziomu zabezpieczenia. Profesjonalni ślusarze pomogą wybrać urządzenie, a także zamontują je w prawidłowy sposób.

Wymiana zamka w drzwiach? Zamów usługę w naszym Pogotowiu ślusarskim: 600-072-722