Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?

Brak możliwości skorzystania z własnego auta ze względu na zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe, uszkodzony zamek, zepsutą elektronikę czy inne problemy to sytuacja, która budzi spore zdenerwowanie i frustrację kierowców. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby odzyskać dostęp do pojazdu. Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Zablokowane drzwi w samochodzie – przyczyny

Powodów, które sprawiają, że kierowcy nie mogą otworzyć drzwi we własnym aucie, może być wiele. Dzieje się tak w większości przypadków ze względu na niecelowe działania kierowców, takie jak zatrzaśnięcie kluczyków w pojeździe np. na siedzeniu, w bagażniku czy w schowku. Wiele modeli pojazdów jest wyposażonych w system automatycznego blokowania zamka po upływie określonego czasu, co ma chronić przed dostaniem się niepowołanych osób do auta. Jednocześnie, gdy kierowca sam zapomni o kluczykach, nie będzie mógł też otworzyć drzwi.

Do pozostałych przyczyn zablokowania drzwi samochodowych zaliczyć można zgubienie, kradzież lub uszkodzenie kluczyków do pojazdu. Może także dojść do uszkodzeń zamka oraz innych problemów natury technicznej, takich jak zablokowana blokada drzwi, uszkodzony zatrzask drzwi, uszkodzony pręt łączący uchwyt drzwi z mechanizmem zatrzaskiwania lub uszkodzony przewód klamki. W sytuacji, w której zamek znajdujący się na wewnętrznej ramie drzwi w samochodzie na stałe zablokował drzwi, konieczne staje się znalezienie alternatywnej drogi otworzenia pojazdu.

To jednak nie wszystko! Nowoczesne modele samochodów, które wyposażone są w zaawansowane systemy elektroniczne, również mogą przysporzyć sporo problemów. Często niespodziewanie dla właścicieli pojazdów wystąpić mogą problemy z modułem sterującym, przewodami lub czujnikami, na skutek czego dojść może do zablokowania drzwi pojazdu. W takich przypadkach także trzeba znaleźć sposób na dostanie się do własnego samochodu.

Czy da się samodzielnie otworzyć zablokowane drzwi w aucie?

Kierowcy, którzy nie mogą dostać się do własnego auta ze względu na zablokowanie drzwi (niezależnie od przyczyny), potrzebują znaleźć skuteczny sposób na to, aby je otworzyć. Nie zaleca się ciągnięcia klamki, które jest zupełnie bezcelowe i nie przyniesie żadnego efektu, ani stosowania prowizorycznych narzędzi np. wieszaka czy druta, które często rekomendowane są przez serwisy internetowe. Siłowe rozwiązania czy niewprawne działania bez odpowiedniego sprzętu ślusarskiego mogą jedynie zarysować drzwi samochodowe, doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu zamka czy wgniecenia na karoserii.

Jeśli tylko istnieje taka możliwość i pozwala na to rodzaj problemu, warto w pierwszej kolejności zastosować kluczyki zapasowe. W takim przypadku musimy znajdować się w niedalekiej odległości od domu bądź mieć opcję skorzystania z pomocy zaufanej osoby, która dostarczy nam dodatkowy egzemplarz. Możliwość zastosowania kluczyka zapasowego jest jednak rozwiązaniem tylko dla osób, które takowy posiadają, a także wystąpienia zdarzeń takich jak zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, ich zgubienie bądź uszkodzenie. W pozostałych sytuacjach, które wynikają z technicznych problemów związanych z zamkiem, zapasowe kluczyki na nic się nie przydadzą.

Rozwiązaniem, do którego często uciekają się kierowcy, jest wybicie szyby. Warto jednak wiedzieć, że jego wdrożenie warto rozważyć jedynie wtedy, gdy w pojeździe znajduje się osoba w niebezpieczeństwie np. małe dziecko w czasie upalnych, letnich dni. Jeśli nie ma żadnego zagrożenia, lepiej nie decydować się na takie desperackie działania. Dlaczego? Otóż wybicie szyby oznacza konieczność wstawienia nowej, co z kolei przekłada się na spore wydatki.

Co zatem zrobić, aby otworzyć drzwi w samochodzie, które się zablokowały? Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy Pogotowia zamkowego, które w swojej ofercie posiada usługę awaryjnego otwierania pojazdu.

Awaryjne otwieranie pojazdu – niezbędne w razie zablokowanych drzwi w samochodzie

Kierowcy, którzy nie mogą dostać się do własnego samochodu, mają możliwość zamówienia usługi, jaką jest awaryjne otwieranie auta. Wystarczy skontaktować się z Pogotowiem zamkowym Łódź, a doświadczony ślusarz szybko przyjedzie i upora się z problemem zablokowania zamka w drzwiach samochodowych. Do tego celu wykorzysta profesjonalne narzędzia, dzięki którym przeprowadzi usługę w bezpieczny, nie powodując żadnych uszkodzeń pojazdu.

Dla nas bezpieczeństwo klientów jest priorytetem, dlatego każdą usługę realizujemy tak, aby po naszych działaniach nie pozostały najmniejsze ślady. Upewniamy się także, czy osoba, która nas wezwała jest w rzeczywistości właścicielem auta.

Nie możesz długo czekać na pomoc? Potrzebujesz wsparcia natychmiast? Wezwij Pogotowie zamkowe! Pracujemy przez 7 dni w tygodniu, także w niedziele i święta, od godziny 06:00 do 24:00, a do klientów dojeżdżamy tak szybko, jak to tylko możliwe. Sprawdź nas: 600-072-722