Jak otworzyć samochód z zatrzaśniętymi kluczykami?

Zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz własnego samochodu uniemożliwia dostanie się kierowcom do pojazdu. Jest to sytuacja, która budzi poddenerwowanie, ale da się z niej bezpiecznie i skutecznie wybrnąć. Chcesz dowiedzieć się, jak otworzyć samochód z zatrzaśniętymi kluczykami? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Użycie kluczyka zapasowego – prosty sposób na otwarcie auta

Kierowców spotykają różne sytuacje, które utrudniają korzystanie z posiadanego przez nich pojazdu. Jedną z nich jest zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz auta. Zazwyczaj dzieje się tak w efekcie chwilowego roztargnienia, pośpiechu, pogoni za sprawami do załatwienia. Pozostawienie kluczyków w bagażniku, w schowku czy siedzeniu i zamknięcie drzwi to pierwszy krok do zablokowania dostępu do samochodu. Po pewnym czasie w większości pojazdów zostanie uruchomione automatyczne zablokowanie drzwi. Co zrobić w takim przypadku?

Zdecydowanie najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na kluczyki zatrzaśnięte we wnętrzu auta jest użycie zapasowego kluczyka. Nie każde okoliczności umożliwiają jednak wdrożenie tego rodzaju sposobu, ponieważ nie każdy kierowca dysponuje dodatkowym kompletem. Może również znaleźć się w zbyt dalekiej odległości od domu bądź nie mieć możliwości skorzystania z pomocy zaufanej osoby, która dostarczy zapasowe kluczyki. W takich przypadkach nie ma jednak powodów do paniki. Istnieje bowiem inna skuteczna metoda na to, aby otworzyć auto z zatrzaśniętymi kluczykami wewnątrz.

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – czy da się otworzyć drzwi pojazdu samodzielnie?

Gdy nie ma opcji, aby skorzystać z zapasowego kompletu kluczyków, a drzwi samochodu są zablokowane i nie można dostać się do pojazdu, wielu kierowców podejmuje się otworzenia auta na własną rękę. Wiele serwisów internetowych publikuje porady w tym zakresie, zalecając zastosowanie drutu, wieszaków czy innych przedmiotów, które mają podnieść blokadę drzwi lub pociągnąć za wewnętrzną klamkę. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nieumiejętne działania mogą powodować kosztowne szkody, prowadząc do zarysowania karoserii lub uszkadzając mechanizm zamka. Z tych przyczyn, jeśli nie posiadamy wiedzy ślusarskiej oraz wprawy, warto znaleźć inne sposoby na rozwiązanie sytuacji.

Kierowcy często próbują otworzyć auto z zatrzaśniętymi kluczykami w środku poprzez wybicie szyby. Tego rodzaju rozwiązanie jest wskazane jedynie wtedy, gdy wszystkie inne metody zawiodą, a sytuacja jest pilna (na przykład gdy w samochodzie pozostało dziecko lub zwierzę w niebezpiecznych warunkach). Należy to robić bardzo ostrożnie, wybierając szybę, której wymiana będzie najmniej kosztowna np. po stronie pasażera.

Co zatem zrobić, jeśli nie samodzielne otwieranie pojazdu czy wybicie szyby? Najlepszą opcją jest awaryjne otwieranie drzwi samochodowych, czyli profesjonalna usługa ślusarska znajdująca się w ofercie Pogotowia zamkowego.

Awaryjne otwieranie samochodu – usługa Pogotowia zamkowego

Awaryjne otwieranie samochodów to usługa, która polega na bezpiecznym i bezinwazyjnym otwarciu auta za pomocą profesjonalnego sprzętu ślusarskiego. Specjaliści z Pogotowia zamkowego Łódź realizują ją w sposób całkowicie bezinwazyjny, co oznacza, że po ich działaniach nie pozostają najmniejsze uszkodzenia.

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie powodują brak możliwości korzystania pojazdu, dlatego awaryjne otwieranie auta potrzebne jest często natychmiast. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dla naszych klientów jesteśmy dostępni przez cały tydzień, od wczesnych godzin porannych po późne godziny nocne. W sprawny, bezpieczny i skuteczny sposób otworzymy drzwi pojazdu niezależnie od modelu samochodu. Poradzimy sobie zarówno z autem zamykanym tradycyjnymi metodami, jak i wyposażonym w system bezkluczykowego dostępu.

Sprawdź naszą ofertę: 600-072-722