Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

Uszkodzony zamek w drzwiach wejściowych, a także w drzwiach wewnętrznych to problem, z którym spotyka się wiele osób. Jeśli zamek całkowicie się zaciął, to konieczne staje się znalezienie sposobu na jego otworzenie. Czy jest to w ogóle możliwe? Co można w takiej sytuacji zrobić? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Oceń przyczynę problemu

Podstawowym zadaniem zamka w drzwiach jest zapewnienie bezpieczeństwa, ochrony mienia, prywatności i uniemożliwienie dostępu osobom nieupoważnionym. Zdarzyć się może jednak, że awaria zamka utrudnia także otworzenie drzwi osobom, które są do tego uprawnione i posiadają klucz otwierający dany mechanizm zamka. Dzieje się tak na skutek różnych przyczyn, takich jak:

  • zacięcie się zamka – zamek w drzwiach na skutek zużycia lub innych okoliczności może się zablokować;
  • złamanie klucza w zamku – w czasie otwierania drzwi klucz, szczególnie leciwy i mocno wyeksploatowany, może się złamać w zamku;
  • przedmiot we wnętrzu zamka – czasem na skutek różnych okoliczności we w zamku może znaleźć się przedmiot, który uniemożliwia jego otworzenie;
  • uszkodzenie zamka – może do niego dojść w efekcie różnych innych zdarzeń niż awaria zamka np. po próbie włamania.

Ocena sytuacji i diagnoza problemu to pierwszy krok, jaki należy podjąć, gdy nie da się otworzyć drzwi ze względu na zacięcie się zamka. Dobrze jest także wiedzieć, że części z wymienionych zdarzeń dałoby się uniknąć, wzywając na czas ślusarza z Pogotowia zamkowego Łódź, który zająłby się serwisem zamka, naprawiając uszkodzone elementy bądź na czas wymieniając zamek na nowy.

Jak otworzyć uszkodzony zamek w drzwiach?

Jeśli nie możesz otworzyć drzwi wejściowych lub wewnętrznych ze względu na zablokowany zamek, możesz spróbować zastosować rozwiązania takie jak użycie substancji smarującej do urządzenia zamkowego. Jej aplikacja może pomóc w poluzowaniu mechanizmu i przekręceniu klucza. Z kolei jeśli dojdzie do złamania klucza w zamku bądź znajdzie się w nim inny przedmiot, można spróbować go wyciągnąć z wnętrza zamka za pomocą pęsety. W delikatny sposób należy złapać za przedmiot, a następnie wysunąć go z urządzenia. Konieczne jest jednak zachowanie szczególnej ostrożności, aby nie stwarzać ryzyka uszkodzenia drzwi, ani nie spowodować uszkodzenia mechanizmu zamkowego.

W Internecie znaleźć można wiele porad na to, jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach. Polecane są stosowanie śrubokrętu lub wytrychów, a także karty kredytowej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że brak wprawy, umiejętności i odpowiednich narzędzi może skutkować poważnymi uszkodzeniami, których naprawa będzie sporo kosztować. Z tego powodu w sytuacji awarii zamka dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego ślusarza.

Profesjonalni ślusarze zajmą się zablokowanym zamkiem

Nie wiesz, w jaki sposób otworzyć zamek w drzwiach, który uległ awarii, nie posiadasz specjalistycznych narzędzi, chcesz oszczędzić swój czas i odzyskać komfort związany z bezproblemowym przekręceniem klucza w zamku oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa? Skorzystaj z pomocy naszego Pogotowia ślusarskiego!

Pogotowie zamkowe Łódź tworzone jest przez zespół specjalistów, którzy zrealizują awaryjne otwieranie mieszkania, domu, firmy, lokalu użytkowego czy każdego innego pomieszczenia w sprawny, bezpieczny i bezszkodowy sposób. Dysponujemy niezbędnym sprzętem ślusarskim, który pozwala otworzyć zepsuty zamek w drzwiach w taki sposób, aby po naszej interwencji nie pozostały żadne ślady w postaci np. zarysowań czy wgnieceń. Troszczymy się także o bezpieczeństwo klientów, dlatego zawsze upewniamy się, która wzywa nas do awaryjnego otwierania jest właścicielem danego lokum. Z kolei po wykonanej usłudze możemy zająć się również naprawą lub wymianą zamka, która przywróci odpowiedni poziom zabezpieczenia.

Wymiana zamka – sposób na przywrócenie bezpieczeństwa

Awaryjne otwieranie drzwi to usługa ślusarska, która polega na otworzeniu zablokowanego zamka. Jednak nie zawsze możliwe jest dalsze użytkowanie urządzenia w bezpieczny sposób. Często konieczne staje się, aby naprawić zamek lub wymienić go na nowy. Ślusarz z naszego Pogotowia zamkowego po przeprowadzonej usłudze otworzenia drzwi każdorazowo sprawdza, jak działa zamek i przedstawia zalecenia. Może się okazać, że niezbędna jest wymiana zamka na nowy lub przynajmniej wymiana wkładki w zamku. Tego rodzaju prace mogą być przez nas przeprowadzone od ręki, ponieważ w sprzedaży posiadamy różne produkty renomowanych marek. Pomożemy także w wyborze najlepszego urządzenia, dopasowanego zarówno do danych drzwi, jak i potrzeb klienta.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – zadzwoń: 600-072-722