Jak wymienić wkładkę zamka w drzwiach antywłamaniowych?

Co trzeba wiedzieć o wymianie wkładki w drzwiach antywłamaniowych?

Jako profesjonaliści świadczący usługi ślusarskie w Łodzi już od wielu lat służymy pomocą naszym klientom w każdym zakresie. Mowa tutaj zarówno o realizacji różnych zadań – od montażu i wymiany zamków po awaryjne otwieranie mieszkań i samochodów – jak i o doradztwie. Klienci Pogotowia zamkowego w Łodzi wiedzą, że mogą liczyć na naszych fachowców w każdej chwili. Dzisiaj dla osób zainteresowanych tematem, jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych, przedstawiamy krótki poradnik z instrukcją krok po kroku, która pozwoli łatwo poradzić sobie z tym zadaniem. Najważniejsze, aby pamiętać o ostrożnym działaniu oraz wykonywaniu wszystkich czynności w wymienionej kolejności. W razie pytań lub chęci powierzenia tego zadania specjalistom z Pogotowia ślusarskiego z Łodzi zapraszamy do kontaktu 7 dni w tygodniu – numer telefonu: 600-072-722

Wymiana wkładki w drzwiach – kiedy ją wykonać?

Niektóre osoby mogą zastanawiać się, kiedy potrzebna jest wymiana wkładki w drzwiach. To pytanie szczególnie nasuwa się na myśl wtedy, kiedy cały mechanizm działa bez szwanku – można by się więc zastanawiać, po co wymieniać wkładkę, skoro wszystko działa jak należy? Są jednak sytuacje, kiedy lepiej zmienić zabezpieczenie na nowe, nawet pomimo faktu, że stan techniczny obecnego pozwalałby na dalszą eksploatację bez zakłóceń. Do tych przypadków należą z pewnością sytuacje życiowe związane z przeprowadzką do nowego domu lub mieszkania. Jeśli kupujemy nieruchomość z rynku wtórnego, to zdecydowanie lepiej zmienić zabezpieczenie, czyli wymienić zamki i wkładki w drzwiach wejściowych dla większego bezpieczeństwa oraz komfortu domowników. Mogłoby się bowiem zdarzyć tak, że poprzedni właściciele – czy to omyłkowo, czy w niezbyt dobrych intencjach – zachowaliby swój komplet kluczy pasujący do poprzednich zamków, który mógłby być kiedyś wykorzystany. Wymiana zamków w drzwiach wejściowych eliminuje to ryzyko zupełnie. Dobra wiadomość jest taka, że nie zawsze trzeba zmieniać cały mechanizm, bo czasem wystarczy znacznie prostsza wymiana wkładki w Łodzi, czy w innym mieście. Jak to zrobić samodzielnie? Zobacz w poniższej instrukcji!

Instrukcja wymiany wkładki w drzwiach antywłamaniowych – krok po kroku

Aby wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych, wystarczy wykonać tych kilka czynności przy użyciu podstawowych narzędzi, którymi każdy z nas dysponuje w swoim domu.

  1. Na początku przygotuj odpowiedni “sprzęt” – będzie to śrubokręt oraz zwykła linijka. Jeśli masz wśród swoich akcesoriów specjalną miarę umożliwiającą sprawdzenie długości wkładki, to można jej użyć zamiast linijki. Jeśli jednak takiej miary nie posiadasz, to wystarczy podstawowy sprzęt biurowy.
  2. Na początku uchylamy drzwi wejściowe i wykręcamy śrubę, która służy do przytrzymywania mechanizmu zamkowego.
  3. Wkładamy do otworu klucz oraz delikatnie wypychamy element na zewnątrz. Trzeba w tym celu przekręcić zamek – co ważne, najlepiej zrobić to bez wkładu dużej siły, ponieważ lepszy efekt przyniesie działanie z wyczuciem.
  4. Następnie wyjmujemy starą wkładkę z drzwi i kładziemy ją na stole, by zmierzyć linijką interesującą nas odległość – będzie to długość od otworu na klucz do środka zamka.
  5. Z wymierzonym rozmiarem należy udać się na zakupy (stacjonarne lub internetowe). Jeśli w domu w tym czasie może ktoś pozostać, to jadąc do sklepu lub marketu warto wziąć ze sobą starą wkładkę na wzór.
  6. Wybór nowej wkładki do drzwi antywłamaniowych powinien być zależny przede wszystkim od idealnego dopasowania jej rozmiaru. W dalszej kolejności bierzemy pod uwagę jakość produktu, markę i cenę, a w razie wątpliwości, jaki model byłby najlepszy, zawsze można skonsultować się z pomocnymi ślusarzami z Pogotowia zamkowego w Łodzi.
  7. Montaż nowej wkładki w drzwiach antywłamaniowych polega na wykonaniu dokładnie odwrotnych czynności, niż przy demontowaniu poprzedniej. Wsuwamy ją na miejsce i sprawdzamy czy działa, przekręcając klucz, a następnie mocujemy cały mechanizm za pomocą wkręcenia na miejsce śruby.

To wszystkie kroki wymiany wkładki w drzwiach antywłamaniowych, które należy wykonać, aby cieszyć się nowym zabezpieczeniem. Jeśli masz wątpliwości, pytania lub chcesz zlecić to zadanie ślusarzom z Pogotowia zamkowego w Łodzi, zadzwoń na numer infolinii: 600-072-722