Jak wybrać zamek szyfrowy do drzwi?

Nowoczesne technologie wkraczają w każdą dziedzinę życia. Ma to również miejsce w zakresie zamków i zabezpieczeń, gdzie coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, stosowanym nie tylko w firmach, obiektach handlowych i hotelach, lecz również domach prywatnych są zamki szyfrowe. Dzięki nim możemy zapomnieć o utracie kluczy czy obawie przed ich skopiowaniem przez niepowołane osoby, a także z łatwością nadawać i obierać dostęp do danego budynku lub pomieszczenia. Jednak jak wybrać odpowiedni zamek szyfrowy do drzwi?

Gdzie sprawdzą się profesjonalne zamki szyfrowe?

Zamki szyfrowe to rodzaj zamków elektronicznych, który otwierany jest za pomocą przyznanego danemu użytkownikowi kodu. Tego rodzaju rozwiązanie gwarantuje wysoki komfort i elastyczność użytkowania, a także skuteczność zabezpieczenia przed włamaniem. Nie ma potrzeby stosowania tradycyjnych kluczy do zamykania i otwierania drzwi, dzięki czemu zyskuje się dużą wygodę, a także spokój związany z brakiem konieczności noszenia i rozdysponowywania kluczy uprawnionym osobom oraz poczucie wysokiego poziomu ochrony.

Zamek kodowy można zamontować w każdych drzwiach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Mogą pracować autonomicznie, jak i w połączeniu z systemami alarmowymi z kontrolą dostępu oraz w poszczególnych strefach obiektu. Idealnie sprawdzą się w miejscach takich jak:

 • hotele, apartamenty, pensjonaty oraz inne obiekty noclegowe,
 • magazyny, budynki przemysłowe,
 • biura,
 • parkingi,
 • klatki schodowe,
 • wjazdy na posesje,
 • obiekty użyteczności publicznej,
 • prywatne gabinety,
 • sklepy i sieci handlowe,

Zamki elektroniczne na kod znajdą zastosowanie zarówno w miejscach publicznych, jak i prywatnych. Nadają się do montażu i zabezpieczenia mienia wszędzie tam, gdzie ważna jest wygoda i wysoki poziom zabezpieczenia obiektu.

Jak wybrać zamek szyfrowy do drzwi?

Wybierając zamek szyfrowy do drzwi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Ważne są przede wszystkim:

 1. Poziom bezpieczeństwa – zamek powinien gwarantować odpowiednią ochronę przed włamaniem, dlatego przed jego wyborem dobrze jest zapoznać się z posiadanymi przez niego certyfikatami i atestami,
 2. Pamięć urządzania – warto sprawdzić, czy zamek szyfrowy posiada odpowiednią pamięć do ilości użytkowników,
 3. Funkcjonalność – należy sprawdzić, jakie funkcje posiada zamek szyfrowy (np. zdalnej kontroli dostępu, historii wejść, alarmu przy próbie włamania),
 4. Kompatybilność – przed zakupem sprawdź, czy wybrany zamek szyfrowy jest kompatybilny z rodzajem i rodzajem drzwi, na których ma być zamontowany. Nie wszystkie zamki pasują do każdego rodzaju drzwi, więc warto upewnić się, że wybrany model będzie pasował,
 5. Łatwość użytkowania – dobry zamek szyfrowy powinien być łatwy w obsłudze dla wszystkich użytkowników. Upewnij się, że klawiatura jest czytelna, a procedura wprowadzania kodu dostępu bądź jego zmiany jest intuicyjna,
 6. Zasilanie – niektóre zamki szyfrowe wymagają podłączenia do źródła zasilania, podczas gdy inne działają na baterie. Warto wybrać opcję, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom,
 7. Marka – wybór urządzenia powinien uwzględniać także renomę producenta. Warto zainwestować w solidny zamek szyfrowy cenionej marki, która oferuje gwarancję jakości i wsparcie techniczne.

Elektroniczne zamki do drzwi – pozostałe rodzaje

Zamki szyfrowe z klawiaturą numeryczną to jeden z rodzajów zamków elektronicznych do drzwi. Są one otwierane za pomocą kodu wpisywanego przez użytkownika, po którego weryfikacji następuje otwarcie drzwi. Oprócz tego rynek zamków oferuje również inne rozwiązania, takie jak:

 • zamki elektroniczne z czytnikiem kart otwierane na kart zbliżeniowych lub breloków zbliżeniowych,
 • zamki elektroniczne otwierane pilotem,
 • zamki otwierane za pomocą smartfonu,
 • zamki biometryczne – aby otworzyć drzwi konieczne jest rozpoznanie przez urządzenie indywidualnych cech biometrycznych np. linii papilarnych.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zamek szyfrowy z czytnikiem na kartę zbliżeniową czy zamek otwierany z poziomu aplikacji zainstalowanej w smarfonie, możesz również wybrać model, który będzie posiadał różne dodatkowe funkcje ułatwiające zarządzanie dostępem i codzienne użytkowanie zamka. Wśród nich wymienić można przede wszystkim monitorowanie historii dostępu (kto i kiedy otwierał drzwi), przesyłanie informacji o próbach włamania, łatwe nadawanie dostępów, a w części przypadków także zdalne sterowanie za pomocą smarfonu, co pozwala na otwieranie drzwi z dowolnego miejsca na świecie.

Jak zamontować zamek elektroniczny?

Decydując się na elektroniczny zamek szyfrowy do drzwi bardzo ważne jest zapoznanie się z parametrami technicznymi urządzenia, jego funkcjonalnościami oraz dopasowanie go do danych drzwi. Jeśli nie wiesz, jak wybrać zamek i na jakie aspekty zwrócić uwagę, powierz to zadanie w ręce specjalistów z Pogotowia zamkowego! Pomożemy tylko w wyborze najlepszego rozwiązania.

To jednak nie wszystko! Wykonamy również montaż zamków elektronicznych w sposób sprawny i profesjonalny. Samodzielna instalacja tego rodzaju urządzeń może spowodować sporo problemów, a zadanie nie zakończyć się powodzeniem. Nieumiejętnie zamontowany zamek szyfrowy nie będzie gwarantował bezpieczeństwa, ani działał poprawnie, co może prowadzić do wielu problemów. Dużo lepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie – Pogotowia zamkowego Łódź.

Nasza firma od lat współpracuje z klientami biznesowymi i prywatnymi w zakresie montażu zamków otwieranych na kod, karty zbliżeniowe, linie papilarne, a także za pomocą smartfonów. Indywidualnie dobieramy najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie zabezpieczeń oraz zajmujemy się ich instalacją. Jesteśmy znani z niezawodnej pracy i wysokiej jakości obsługi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: 600-072-722