Jak otworzyć auto bez kluczyka?

Gdy kluczyk do auta zostanie zgubiony, pozostawiony w środku pojazdu lub uszkodzony, kierowcy mają kilka rozwiązań na to, aby odzyskać dostęp do własnego auta poprzez otwarcie samochodu w trybie awaryjnym. Jak otworzyć auto bez kluczyka? Podpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Otwarcie auta bez kluczyka – co można zrobić?

Samochód to bez wątpienia najszybszy i najwygodniejszy sposób umożliwiający przemieszczanie się. Właściciele pojazdów mogą mieć jednak z nimi różnego rodzaju problemy, które nie zawsze wynikają ze szwankowania auta. Czasem może się bowiem przydarzyć, że przez chwilę nieuwagi czy pośpiech kluczyki zostaną pozostawione wewnątrz pojazdu np. na siedzeniu, w schowku czy w bagażniku. Jest to zdecydowanie najczęstsza z przyczyn, choć nie jedyna, która sprawia, że nie ma możliwości dostania się do środka samochodu, a tym samym korzystania z niego. Wśród innych powodów braku możliwości otworzenia zablokowanego auta znajdują się także m.in. zgubienie lub kradzież kluczyków, ich uszkodzenie oraz awaria mechanizmu zamkowego.

Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju problemem masz do czynienia, gdy nie możesz dostać się do własnego samochodu, automatycznie zaczynasz szukać rozwiązania. Często pierwszą myślą kierowców jest samodzielne włamanie do pojazdu. Należy przy tym pamiętać o konsekwencjach, jakie wiążą się z podjęciem tego rodzaju działań. Przede wszystkim zabezpieczenia antywłamaniowe, w jakie wyposażony jest pojazd, mogą znacząco utrudnić różnego rodzaju prace, a przy tym spowodować niemałą frustrację. Może także dojść do różnorodnych uszkodzeń (np. wgniecenia lub zadrapania karoserii, uszkodzenie mechanizmu zamkowego), których naprawa wiązać się będzie z dużymi wydatkami.

Wśród metod, które polecane są w Internecie, znajdują się m.in. zastosowanie wieszaka lub drucika, który wprowadzany jest do wnętrza auta, a następnie podnoszony jest bolec służący blokadzie drzwi lub grzybek zamka bądź pociąga się za klamkę drzwi. Jest to jednak opcja, która sprawdzi się jedynie w niektórych modelach aut, a jej zastosowanie niekoniecznie jest bezpieczne. Również innego rodzaju metody, które obejmują forsowanie zamka za pomocą prowizorycznych narzędzi, mogą skutkować zmarnowaniem sporej ilości czasu, a ich efektem będzie jedynie uszkodzenia pojazdu.

Wielu kierowców w akcie desperacji podejmuje się także sposobu, jakim jest wybicie szyby w drzwiach pasażera lub kierowcy. Warto wiedzieć, że takie kroki dobrze jest traktować jako zupełną ostateczność związaną z koniecznością zapewnienie ochrony osobie, która znajduje się w aucie np. dziecku w upalne dni. Jeśli nie występują tego rodzaju okoliczności, zdecydowanie lepszym sposobem jest skorzystanie z bezpieczniejszych, sprawdzonych rozwiązań. Zaliczyć do nich można przede wszystkim pomoc Pogotowia ślusarskiego.

Awaryjne otwieranie samochodu przez ślusarzy

Chcąc otworzyć auto bez kluczyka, najlepiej jest skorzystać z profesjonalnego wsparcia ślusarzy, którzy zajmują się awaryjnym otwieraniem samochodów. Nie każdy ślusarz poradzi sobie z tego rodzaju zadaniem, dlatego warto postawić na wyspecjalizowane firmy. W jaki sposób przebiega awaryjne otwieranie auta?

Wezwany do wykonania zlecenia ślusarz przyjeżdża we wskazane przez klienta miejsce. Dobry specjalista każdorazowo upewnia się, czy ma do czynienie z właścicielem pojazdu, aby nie współuczestniczyć we włamaniu. Po uzyskaniu potwierdzenia zabiera się do pracy. Stosując profesjonalne, nowoczesne narzędzia ślusarskie w sprawny i bezpieczny sposób otwiera drzwi samochodowe, nie powodując przy tym najmniejszych uszkodzeń. Jest to zdecydowanie mniej kosztowne rozwiązanie niż w przypadku niewprawnych działań, które powodują wysokie wydatki na naprawę uszkodzeń. Dowiedz się więcej: Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu i mieszkania?

Do otwierania zamków w aucie wezwij Pogotowie zamkowe!

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie? Brak dostępu do własnego samochodu? Problem z otworzeniem zamka samochodowego? Na te wszystkie problemy rozwiązaniem jest profesjonalna pomoc Pogotowia zamkowego Łódź!

Naszym klientom oferujemy usługę awaryjnego otwierania pojazdów. Ślusarze z naszej firmy są doskonale wyszkoleni, dzięki czemu bez problemu mogą otworzyć samochód niezależnie od modelu auta. Zlecenia realizujemy zawsze bezpiecznie, sprawnie, profesjonalnie.

Pogotowie zamkowe Łódź – zapraszamy do kontaktu: 600-072-722