Awaria zamka w drzwiach wejściowych - jak sobie z nią poradzić?

Awaria zamka w drzwiach wejściowych to sytuacja uciążliwa, a także stresująca, zwłaszcza że często zdarza się ona w najmniej oczekiwanym momencie. Niezależnie od przyczyny problemu – czy zamek się zaciął, klucz nie obraca się czy też wystąpiły inne problemy z jego działaniem, istnieją skuteczne rozwiązania, które pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się nieprzyjemnego kłopotu. Co zrobić, gdy mamy problem z awarią zamka w drzwiach?

Awaria zamka w drzwiach – diagnoza problemu

Gdy dojdzie do awarii zamka w drzwiach w pierwszej kolejności warto sprawdzić, co może stanowić przyczynę problemu. Pozwoli to odpowiednio dopasować kolejne kroki mające na celu znalezienie skutecznego rozwiązania. Jakie mogą być przyczyny awarii zamka w drzwiach?

Przede wszystkim może dojść do usterki wynikającej z uszkodzenia mechanizmu. Wieloletnie użytkowanie urządzenia w dość intensywny sposób może prowadzić do jego wyeksploatowania, a w efekcie zacięcia się lub poluzowania. W konsekwencji może zdarzyć się, że będziemy mieć problem z przekręceniem lub wyjęciem klucza z wnętrza zamka bądź brakiem możliwości zamknięcia zamka mimo obracania klucza w prawidłowym kierunku. Może się także zdarzyć, że wewnątrz zamka znajdują się zanieczyszczenia lub przedmioty (np. złamany klucz), które powodują problemy z działaniem mechanizmu zamkowego.

Wielu awarii można by uniknąć, gdyby w porę zostały podjęte odpowiednie działania konserwujące. Regularny serwis zamka wykonywany przez ślusarzy z Pogotowia zamkowego to gwarancja, że urządzenie będzie działać bez zarzutu. Fachowiec zadba także o to, aby naprawić zamek w razie jakichkolwiek kłopotów z jego działaniem, dzięki czemu żadna awaria zamka nas nie zaskoczy.

Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

Jeśli doszło do usterki mechanizmu zamkowego lub złamania klucza wewnątrz wkładki, musimy znaleźć sposób na to, aby otworzyć zamek w bezpieczny sposób. Nie warto podejmować się żadnych siłowych działań, ponieważ może to doprowadzić do pogłębienia problemu, a także dodatkowych uszkodzeń np. zarysowania drzwi. Zwiększy również poziom frustracji, a nie zaowocuje żadnymi pozytywnymi skutkami.

Samodzielne otworzenie zepsutego zamka nie jest prostym zadaniem. Można spróbować wykorzystać do tego celu preparat do smarowania zamka, dzięki czemu mogą ustąpić problemy z przekręceniem klucza. Można również spróbować oczyścić zamek z zanieczyszczeń lub delikatnie wyjąć z niego złamany klucz. Nie zawsze jednak takie działania doprowadzą do rozwiązania problemu. Przeczytaj więcej na ten temat: Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi bez ich uszkodzenia?

Na jakie czynności lepiej się nie decydować? Lepiej unikać rozwiercania zamka, wyważania drzwi czy stosowania narzędzi dostępnych pod ręką, ponieważ może to prowadzić do pogłębienia uszkodzenia zamka, jak i do uszkodzenia drzwi. Przełoży się to z kolei na konieczność poniesienia kosztów wynikających z zakupu nowego skrzydła drzwiowego i ościeżnicy. Jeśli zablokowany zamek uniemożliwia dostanie się do wnętrza domu lub firmy, dużo taniej, skuteczniej i bezpieczniej jest skorzystać z pomocy fachowców, którzy otworzą i naprawią zepsuty zamek bez ryzyka uszkodzenia drzwi.

Awaryjne otwieranie mieszkania przez profesjonalistów

Gdy pojawia się problem z awarią zamka w drzwiach wejściowych, najlepiej jest wezwać na pomoc profesjonalnego ślusarza, który otworzy zatrzaśnięte drzwi w bezpieczny sposób. Po interwencji dobrego fachowca ze sprawdzonej firmy, jaką jest nasze Pogotowie zamkowe Łódź, nie pozostaną najmniejsze ślady na drzwiach czy framudze.

Ślusarze z Pogotowia zamkowego są przygotowani do wykonania każdego zlecenia. Jeśli okaże się, że mechanizm zamka jest uszkodzony, mogą wykonać usługi takie jak naprawa zamka, wymiana wkładki lub wymiana zamka. Dobiorą rozwiązanie dopasowane indywidualnie do danej sytuacji. Każdorazowo zaproponują je klientowi, a także zrealizują od ręki, bez konieczności umawiania kolejnej wizyty.

Potrzebujesz otworzyć drzwi do swojego domu, mieszkania, firmy, a uniemożliwia to uszkodzony zamek? Twoim problemem jest złamany klucz w zamku? Zadzwoń do nas i uzyskaj profesjonalną pomoc: 600-072-722