Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi bez ich uszkodzenia?

Podstawową funkcją drzwi jest zapewnienie bezpieczeństwa, ochrony mienia oraz prywatności domowników. Zdarzyć się jednak może, że z różnych powodów dojdzie do ich zablokowania, a tym samym braku możliwości korzystania z lokalu bądź pomieszczenia. Zatrzaśnięte drzwi to jednak nie problem, którego nie da się rozwiązać, gdyż istnieją skuteczne sposoby na to, aby je otworzyć bez uszkodzenia. Co można zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Zatrzaśnięte drzwi – przyczyny

Zatrzaśnięte drzwi łazienkowe, drzwi sypialni, gabinetu czy drzwi wejściowe to spory problem, który występuje dość powszechnie. Przyczyny tego rodzaju sytuacji mogą być różne. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim uszkodzenia i awarie zamków, które spowodowały zablokowanie mechanizmu. Często można by ich uniknąć, decydując się na powierzenie w porę naprawy zamka specjalistom. Szwankowanie i zacinanie się mechanizmu zamkowego to wyraźny sygnał do skorzystania z pomocy ślusarskiej, a brak reakcji może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia i zacięcia się, a tym samym braku możliwości otworzenia drzwi.

Innymi powodami zatrzaśnięcia drzwi i niemożności ich otworzenia jest obecność przedmiotu w zamku, złamanie w nim klucza, a także zgubienie bądź uszkodzenie klucza. Drzwi mogą także posiadać mechanizm samoblokujący – jeśli zapomni się zabrać klucza z pomieszczenia i nie posiada się zapasowego, otworzenie zatrzaśniętych drzwi może być problematyczne.

W jaki sposób można otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Jeśli chcesz otworzyć zatrzaśnięte drzwi nie powodując ich uszkodzenia, możesz skorzystać z kilku sposobów. W Internecie znaleźć można sporo różnych metod, które opierają się na zastosowaniu karty kredytowej, wytrychów, drugiego klucza czy innych prowizorycznych narzędzi. Warto wiedzieć, że tego rodzaju działania mogą doprowadzić do uszkodzenia drzwi oraz naruszenia konstrukcji mechanizmu zamkowego.

Jako ostateczne rozwiązanie należy potraktować także wyważenie drzwi. Zastosować je należy dopiero wtedy, gdy komuś znajdującemu się wewnątrz pomieszczenia może zagrażać niebezpieczeństwo. Każdorazowo należy upewnić się, że po drugiej stronie drzwi nie ma nikogo, kto mógłby zostać poszkodowany poprzez nasze działania. Nie warto jednak podejmować się wyważania drzwi bez wyraźnego powodu, ponieważ może się to przełożyć na wysokie koszty naprawy.

Jak zatem otworzyć drzwi, które są zatrzaśnięte? Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest skorzystanie z usługi awaryjnego otwierania drzwi, która znajduje się w ofercie profesjonalnych firm ślusarskich, takich jak Pogotowie zamkowe Łódź. Doświadczony ślusarz szybko i skutecznie otworzy drzwi, nie powodując przy tym najmniejszego uszkodzenia. Posiada bowiem odpowiednie do tego celu narzędzia i umiejętności.

Otwieranie zatrzaśniętych drzwi – najskuteczniejsza pomoc

W sytuacji, gdy doszło do przypadkowego zatrzaśnięcia drzwi, zablokowania zamka, uszkodzenia lub zgubienia klucza, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego ślusarza. Awaryjne otwieranie drzwi to usługa, która znajduje się w ofercie naszego Pogotowia zamkowego Łódź. W sprawny, skuteczny, bezpieczny i bezinwazyjny sposób otwieramy zatrzaśnięte drzwi z zablokowanym zamkiem, drzwi bez klamki, zatrzaśnięte drzwi, a także zamki, do których został zgubiony bądź uszkodzony klucz. Poradzimy sobie z każdym zadaniem, niezależnie od tego, czy są to drzwi wewnętrzne czy drzwi zewnętrzne.

Nasze usługi realizujemy w sposób kompleksowy. Przeprowadzamy awaryjne otwieranie mieszkania, domu, a także biura, lokalu użytkowego czy każdego innego pomieszczenia, do którego dostęp został uniemożliwiony, a następnie upewniamy się, czy zamek w drzwiach działa w sposób prawidłowy. W razie problemów, które skutkować mogą trudnościami z otwieraniem i zamykaniem zamka, a tym samym obniżeniem bezpieczeństwa klientów, może zostać od ręki zrealizowana naprawa lub wymiana zamka.

Doskonale wiemy, że problemy z zamkiem i drzwiami mogą przytrafić się w najmniej spodziewanym momencie, dlatego działamy jako pogotowie ślusarskie. Oferujemy nasze wsparcie przez 7 dni w tygodniu od świtu do późnej nocy, a w sytuacjach awaryjnych służymy naszym wsparciem w ekspresowym tempie. Jeśli potrzebujesz wezwać doświadczonego ślusarza, który przeprowadzi otwarcie zatrzaśniętych drzwi w profesjonalny, bezpieczny sposób, zadzwoń: 600-072-722