Na czym polega białe włamanie?

Na czym polega białe włamanie?

Białe włamanie a zamki na klucz piórowy Dierre – co je łączy?

Część osób słyszała już o dziwnie brzmiącym pojęciu, jakim jest białe włamanie, jednak dla wielu nadal jest to hasło obce i nie za wiele mówiące. Dziwić może tym bardziej fakt, że “białe włamanie” często zestawione jest ze znanym producentem zabezpieczeń, których używamy w swoich domach – a mianowicie z zamkami do drzwi Dierre. Chodzi tutaj jednak nie o całą gamę produktów polecanej przez profesjonalnych ślusarzy marki, ale o jeden konkretny model, a dokładniej zamki do drzwi na klucz piórowy. Aby dokładnie wyjaśnić tę kwestię, warto skontaktować się z zaufanymi doradcami, którzy pracują w Pogotowiu ślusarskim w Łodzi. Doświadczeni technicy dość często spotykają się bowiem ze skutkami tego typu przestępstw i wiedzą, co mają wspólnego z nimi znane zamki Dierre. Okazuje się, że to właśnie tego typu mechanizmy, które w założeniu mają zabezpieczać domostwo przed wejściem nieuprawnionych osób, kiepsko spisują się w tej roli. Chociaż swojego czasu zamki na klucz piórowy tego cenionego producenta były całkiem popularne, to jednak z biegiem lat wyszło, że są bardzo mało wygodne w codziennym korzystaniu z nich, a co więcej – i co ważniejsze – zapewniają bardzo nikły stopień bezpieczeństwa w lokalu, w którym są zamontowane. Tutaj czas przejść do kwestii pojęcia białego włamania. Jego nazwa pochodzi stąd, że zamki na klucz piórowy Dierre są dość łatwe do sforsowania przez włamywaczy, którzy nie muszą się wcale wiele natrudzić i nie pozostawiają przy tym działaniu znaczących śladów zdradzających zaistnienie takiego czynu przestępczego. To jednak nie koniec przykrych wiadomości z tym związanych.

Dlaczego białe włamania Dierre są podwójnie problematyczne?

Brak wyraźnych oznak popełnienia przestępstwa skutkuje nie tylko tym, że właściciel mieszkania orientuje się dopiero po chwili, że coś jest nie tak, bo brakuje w nim cennych rzeczy, ale także powoduje to pewne problemy z ewentualną wypłatą odszkodowania. Ubezpieczyciele nie są bowiem tak chętni, by wypłacić należne właścicielom domów pieniądze w momencie, kiedy nie mogą stwierdzić wyraźnych i widocznych śladów faktycznego włamania. Często, mimo, że do niego faktycznie doszło, to wskutek formalności na drodze do uzyskanie należnego odszkodowania pojawiają się niekiedy wyboje. Stąd  wzięła się niechlubna nazwa: “białe włamania Dierre“. Oczywiście istnieją sposoby, aby zabezpieczyć się przed białym włamaniem w Łodzi oraz w innych miastach. Warto w tym miejscu posłuchać doświadczonych ślusarzy, którzy rekomendują wymianę zamków Dierre na bezpieczniejsze modele.

Pogotowie ślusarskie z Łodzi radzi, jak ustrzec się przed białym włamaniem Dierre

Najskuteczniejszym i zarazem najprostszym rozwiązaniem zmierzającym do poprawy bezpieczeństwa w swoim domu czy też w biurze jest profesjonalna wymiana zamków w drzwiach wejściowych. Jest to oczywiste, ponieważ jeżeli do ryzyka białego włamania głównie przyczynia się zamontowany w drzwiach mechanizm, to najlepiej jak najszybciej wymienić go na nowy i znacznie bezpieczniejszy – taki, który będzie polecany przez profesjonalnych ślusarzy z Łodzi. Może to być na przykład inny model od producenta zamków i wkładek Dierre, ponieważ firma ta cały czas cieszy się wysoką renomą zarówno w kręgu profesjonalistów, jak i prywatnych użytkowników. Zaraz po zauważeniu wadliwości czy umniejszenia skuteczności swojego modelu – ten znany producent wprowadził pewne rozwiązania i ulepszenia, aby wyeliminować takie mankamenty w następnych zamkach. Niezależnie od tego, czy właściciel  mieszkania, w którym są zamontowane drzwi z zamkami na klucz piórowy Dierre, będzie chciał wymienić je na inne modele od tego samego producenta, czy od innego, największy spokój zapewni zlecenie tego zadania profesjonalnym ślusarzom naszego zespołu. Dzięki doświadczeniu oraz rzetelności sprawnie wykonamy montaż i wymianę zamków w drzwiach wejściowych, aby poprawić komfort i poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich domowników. Zapraszamy do kontaktu z Pogotowiem zamkowym z Łodzi przez 7 dni w tygodniu600-072-722