Dodatkowe zabezpieczenie drzwi i zamków

Dobór zamków do drzwi a ich skuteczność

Ślusarze z Pogotowia zamkowego w Łodzi wielokrotnie podkreślali już fakt, że wybór odpowiedniego zabezpieczenia do drzwi wejściowych w domu jest niezwykle ważny. Z drugiej strony trzeba też pamiętać o dalszej części tej profesjonalnej porady, która brzmi tak: nawet wybierając najlepszy zamek do drzwi, nie można zyskać 100% gwarancji, że nikt go nigdy nie otworzy. Prawda wygląda bowiem tak, że podobnie jak rozwija się branża, w której królują producenci zamków i wkładek, tak i można zaobserwować rozwój w sferze przestępczej. Włamywacze znajdują coraz to nowsze rozwiązania i sposoby, by poradzić sobie z coraz bardziej skomplikowanymi systemami zabezpieczeń. Oczywiście wysokiej jakości zamki antywłamaniowe dadzą o wiele pewniejszą i skuteczniejszą ochronę niż np.  podstawowe i tanie zamki wpuszczane. Dobierając zamki do drzwi wejściowych, należy więc kierować się tym, na czym najbardziej nam zależy – czy będzie to cena zamka, czy jego jakość, konkretne certyfikaty, a może wygląd zewnętrzny. Niezależnie od tego, na co finalnie zdecyduje się klient, warto pomyśleć również o zastosowaniu dodatkowych form zabezpieczenia drzwi i zamków, które wymieniają profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego w Łodzi. Zastosowanie się do porad ślusarzy może pomóc w zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w każdym domu i biurze, co też zapewnia znacznie większy spokój ich użytkownikom.

Jakie są dodatkowe formy zabezpieczenia drzwi i zamków?

Popularne sposoby, które stosują doświadczeni ślusarze z Łodzi, aby zwiększyć stopień ochrony w obsługiwanych budynkach, można wykorzystać także we własnym zakresie. Jest kilka punktów, o które warto zadbać jednocześnie lub wybierając określone z nich – by już od tej chwili cieszyć się zwiększonym bezpieczeństwem. Na pierwszym miejscu można wymienić pogrubione rygle, które – jeśli będą grubsze i masywniejsze – w lepszym stopniu zabezpieczają mieszkanie. Wiele osób wybiera również sztywny pochwyt, co oznacza specjalnego rodzaju klamkę do drzwi, która nie otwiera się od zewnątrz – aby wejść do domu, trzeba użyć klucza, bo inaczej naciśnięcie klamki nie będzie możliwe. Profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego w Łodzi polecają także osłony na zamek do drzwi, czyli tak zwane szyldy lub rozety, czy też inaczej zwane ochrony wkładki zamków. To proste rozwiązanie zabezpiecza dodatkowo przed wierceniem, więc na pewno warto rozważyć jego założenie. Można też osłonić otwór wkładki zamka poprzez zastosowanie specjalnej tarczy obrotowej. Dzięki niej nie będzie można włożyć niczego innego jak tylko właściwy klucz do zamka.

Fachowe usługi wymiany zamków antywłamaniowych w Łodzi

Do tych wszystkich rozwiązań wymienionych powyżej ślusarze z Łodzi rekomendują również przyjrzenie się samym zamkom osadzonym w drzwiach wejściowych. Nierzadko bowiem zdarza się tak, że korzystamy z jeszcze starszego typu modeli, na które współcześni złoczyńcy już dawno znaleźli sposób. Jeśli więc posiadane zabezpieczenie nie wygląda zbyt solidnie lub jego elementy się po prostu zużyły, z pewnością czas pomyśleć o wymianie zamków w drzwiach wejściowych. Wówczas przychodzi do wyboru odpowiedniego modelu, w czym mogą pomóc profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego. Nasi fachowcy znają się doskonale na wszystkich zamkach i wkładkach do drzwi, więc mogą podpowiedzieć, jakie parametry warto brać pod uwagę przy ich wyborze. Jeśli komuś zależy na naprawdę wysokim poczuciu bezpieczeństwa, rekomendujemy wymianę zamków antywłamaniowych, które pochodzą od zaufanych i docenianych producentów. Zamki Gerda, Salto, zamki KESO i Ikon czy też inne znane w profesjonalnym środowisku modele to najczęstsze wybory, jakie podejmują klienci Pogotowia zamkowego z Łodzi. W razie pytań o dobór najlepszego zabezpieczenia, dodatkowych form jego wzmocnienia, czy też chęci umówienia się na wymianę zamków lub realizację innej usługi ślusarskiej w Łodzi – zapraszamy do kontaktu 7 dni w tygodniu. Nasi specjaliści czekają w gotowości. Numer infolinii: 600-072-722